Работнички К. на мегдан на Базел

25-08-2006

Швајцарскиот Базел е противникот на македонскит шампион Работнички К. во 3. квалификациско коло за Купот на УЕФА. “Романтичарите” се гости …

Барса -Челзи по трет пат

25-08-2006

Вечните европски ривали во последните две сезони Челзи и Барселона по трет пат ќе ги одмерат силите. За разлика од …

Џокерите останаа во игра

25-08-2006

По петте натпреварувачки денови, во четирите прелиминарни групи на 15. Светско првенство во кошарка, осум екипи: Либан, Венецуела, Јапонија, Панама, …

Со сирената стигна радоста

24-08-2006

Кошаркарите на Кина во последното, петто коло во прелиминарните натпревари од СП со тројката на Шипенг Ванг, во последната секунда …

Првата проверка со Гркинките

24-08-2006

Најелитниот македонски женски ракометен клуб Кометал Ѓ.Петров ги финишира подготовките пред стартот во новата сезона, во Лигата на шампионите, каде …

Сензација во Сендаи

23-08-2006

Екипата на Либан, второласирана од Азиското првенство го приреди најголемото изненадување на 15. СП откако во групата “А” во Сендаи, …

Чени го надмина Чилаверт

22-08-2006

Голманот на бразилскиот Сао Паоло, Рожеиро Чени, кој е познат како извонреден изведувач на слободни удари и пенали, стана нов …