Вероника во клинч со Кличко

18-01-2007

Познато е дека многу убавици ширум светот својата совршена линија најчесто му ја должат на спортот. Благодарение на спортските активности …

Се зголемува колонијата на странци

18-01-2007

Најтрофејниот фудбалски клуб во нашата земја Вардар, веќе неколку дена засилено се подготвува за пролетниот дел од националното првенство. Најтешката …

Стефанов преседе на клупата

18-01-2007

По одиграните преостанати средби од 12. коло во најквалитетното европско, клупско, кошаркарско, натпреварување, познати се осум екипи кои обезбедија пласман …

Потпиша и Медиќ

18-01-2007

Актуелниот фудбалски првак Работнички К. доби уште едно зимско засилување, но од домашното првенство. Тоа е Владимир Медиќ (21 г.) …

Заглавија на првата меч топка

18-01-2007

Ракометарите на Македонија, во спортската сала “Билјанини извори” во Охрид не успеаја да ја поразат силната репрезентација на Србија. Иако …

На Кими му треба тенк!

18-01-2007

Марио Илиен, поранешен шеф на одделението за мотори во Мекларен Мерцедес, изјави дека нема видено потежок возач од Кими Раиконен …

Вилијамс го спречи крварењето

18-01-2007

Со својот нов играч Вебер (2 поена), Детроит минимално загуби на домашен терен од Јута во чии редови блескаше младиот …

Вејд и Новицки играчи на неделата

17-01-2007

Кошаркарите Двејн Вејд (Мајами) и Дирк Новицки (Далас) се избрани за играчи на неделата во Источната, односно Западна конференција. Вејд …

Шпедитерите бркаат двојка

17-01-2007

Преостана уште еден натпревар, во кој одбојкарите на Работнички Фершпед ќе треба да го потврдат својот пласман во 1/4 финалето …