И од грешките се учи

04-09-2006

Сала во Градскиот парк. Гледачи: 1.500. Судии: Дозаи (Хрватска), Војновиќ (СЦГ) и Анастопулос (Грција). Резултат по четвртини: 25:12, 21:24, 18:18, …

Време е за голем успех

04-09-2006

Фудбалската репрезентација на Македонија во досегашната кратка историја нема пласман завршница на големите фудбалски настани. Сите обиди за пласман на …

Фуријата ја збриша Грција

03-09-2006

Колку да звучи чудно кошаркарската селекција на Шпанија, четврта од ланското ЕП во Белград, во Јапонија допатува да го освои …

Уште два дена до спектаклот

03-09-2006

Преостанаа уште 48 часа до фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Англија, во рамките од второто коло на квалификациите за наредното …

Европско финале

01-09-2006

Селекцијата на Грција, актуелен европски првак ги урна сите соништа на кошаркарите на САД за враќање на достоинството, посебно што …

Победа по секоја цена

01-09-2006

Нашите млади фудбалски сили квалификацискиот циклус за следното ЕП, го завршуваат денеска против селекцијата на Данска. По тој повод беше …

Земјотрес во Транкосо

01-09-2006

Спортска сала. Гледачи: 1.000. Судии: Сантос (Гибралтар), Вилијамс (Англија) и Булто (Шпанија). Резултат по четвртини: 18:26, 27:14, 32:26, 31:24. Португалија: …

Шампионот држи чекор и дома

01-09-2006

Актуелниот фудбалски првак на Македонија, екипата на Работнички К. направи сефте и во домашното првенство. “Романтичаритеè ги освоија првите три …

Џонс допингувана

01-09-2006

Трикратната олимписка победничка од летните олимписки игри во Сиднеј 2000 год, атлетичарката од САД Мерион Џонс (30 г) беше позитивна …

ШАМПИОНОТ ШОКИРАН

01-09-2006

На стартот на 15. Светско првенство во Јапонија, во кошарка се случи големо изненадување. Третопласираниот од квалификациите во Африка, тимот …