Грмотевици во Монца!

08-09-2006

На четири трки пред крајот, Алонсо води со 12 бода пред Шумахер, но… возачот на Ферари е фаворит во трката …

Капело: Интер е најсилен

08-09-2006

Новиот тренер на “кралскиот клуб”, Фабио Капело, за познатиот шпански весник “Марка”, изјави дека главен фаворит во годинашниот циклус на …

Руни замешан во нов инцидент

08-09-2006

Репрезентативецот на Англија, Вејн Руни повторно е замешан во инцидент надвор од фудбалските терени. Играчот на Манчестер Јунајтед бил на …

Билиќ се заканува со оставка

08-09-2006

Хрватскиот селектор Славен Билиќ за домашните медиуми изјави дека ќе поднесе оставка на функцијата селектор доколку и понатаму медиумите му …

Барса нов лидер

06-09-2006

Според меѓународниот сојуз за фудбалска историја и статистика… Според меѓународниот сојуз за фудбалска историја и статистика, актуелниот шампион на Европа …

Штефи пристигнувам!

06-09-2006

Андре Агаси со 21 година од тениски кловн со рокерска фризура обетка и избричен стомак (поради брзината) се трансформира во …

Мекларен: Нема да играме напаѓачки!

05-09-2006

На последната средба со новинарите пред дуелот со Македонија, новиот селектор на “Гордиот Албионè, Стив Мекларен, изјави дека нашата селекција …

Од “Парк”, Европа е поблиску

05-09-2006

Досега најдобрата кошаркарска селекција на Македонија со БиХ на двапати ги одмери силите во квалификациите за ЕП. Оствари победа (101:92, …

Ослабената Англија е шанса за победа

05-09-2006

Фудбалската репрезентација на Македонија, во позитивна атмосфера го дочекува денешниот втор квалификационен меч за престојното Европско првенство, против силниот, но …

Јовица Цветковиќ на два стола?

05-09-2006

Според нашите информации, со Цветковиќ веќе воделе разговори генералниот секретар на РФ на Србија, Божидар Ѓурковиќ и членот на УО, …