Зидан замина на повисоко ниво!

12-09-2006

Фернандо Алонсо се погрижи пензионирањето на Михаел Шумахер да не помине само во искажување на суперлативи за успесите на возачот …

Ќе учиме од големите

12-09-2006

Легендата на македонскиот ракомет Пепи Манасков, кој речиси 25 години беше на спортската сцена и кој остави траен белег на …

Прва меч топка за Македонците

12-09-2006

Квалификациските средби, по групи, за учество на Европското првенство во кошарка, во Шпанија, идната година, влегуваат во самата завршница. За …

Вардар убедлив против Напредок

11-09-2006

Петкратниот шампион на Македонија, Вардар, е нов лидер во Првата фудбалска лига, откако пред домашната публика во 4. коло од …

Пепи на кормилото на Металург

11-09-2006

Многумина скептици не веруваа дека македонскиот машки првак Металург лесно ќе се справи со португалскиот шампион на реваншот во Брага, …

Деби од соништата за Левски (С)

11-09-2006

Најквалитетното клупско натпреварување во Европа, фудбалската Лига на шампиони стартува денеска со натпреварите од првото коло од групите А, Б, …

Триумф на Шуми за безбедна пензија

10-09-2006

Михаел Шумахер од наредната сезона нема да биде дел од Формула 1 шампионатот. Својата одлука Германецот ја објави на прес-конференција …

Шарапова ја освои Америка

10-09-2006

Русинката Марија Шарапова по пауза од две години дојде до својата втора Грен Слем титула, откако во големото финале на …

Металург меѓу великаните

10-09-2006

БРАГА.- Спортска сала. Гледачи: 2.000. Судии: Коен и Перец од Израел. Седмерци: Брага 5 (1), Металург 2 (1). Исклучувања: Брага …