Прв кикс на Интер

17-09-2006

Лошата недела, фудбалерите на Интер ја комплетираа со нерешениот резултат во 2. коло од италијанската Серија А. Пред домашните навивачи …

Меландри победи, Роси пред Хејден

17-09-2006

Дождот го одложи стартот на трката за Големата награда на Австралија, но иако официјалните лица им дадоа шанса на мотоциклистите …

Издишаа во последната минута

17-09-2006

Најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија ја загуби и втората меч топка во групата “Бè, овојпат против БиХ во Сараево …

Во Базел се броеше до шест

15-09-2006

Нашиот шампион, Работнички К., доживеа вистинска катастрофа во првиот натпревар од последното претколо во Купот на УЕФА, на гостувањето во …

Мурињо прислушуван

15-09-2006

Во омилениот лондонски ресторан каде што Мурињо најчесто вечерал е пронајдена “бубачкаè, која служела за прислушување на разговорите на Португалецот …

Роси повторно оптимист

15-09-2006

Возбудливата трка во Малезија иако со многу хипотеки врз конечните резултати поради неодржаните квалификации, сепак на општо задоволство донесе одлични …

Реал (М) повторно посрамотен

14-09-2006

Ништо од најавениот реванш на Реал (М), во дуелот со шампионот на Франција, Лион, во првото коло од годинашниот циклус …

Балкан Експрес заглави

14-09-2006

Македонската кошаркарска селекција на Македонија не ја искористи првата меч топка во трката за учество на Европското првенство што ќе …

Џонс е вратена во селекцијата

13-09-2006

Откако беше ослободена од тужбите за допинг, американската атлетичарка Мерион Џонс е вратена во редовите на својата селекција, пред настапот …

За пензионеритее се најдобро!

13-09-2006

Црномурестиот голф-играч, Тајгер Вудс, го смета Михаел Шумхаер за најдобар спортист на светот. При соопштувањето на одлуката на Германецот да …