Почна одбројувањето за ФФМ

31-01-2007

Дефинитивно е формиран Иницијативниот одбор, кој ќе се бори за промени во Фудбалската федерација на Македонија. Главна цел на овој …

Шампионите го загубија сјајот

31-01-2007

Драма и неизвесност донесоа четвртфиналните натпревари на Светското првенство во ракомет, во Германија. Актуелниот светски шампион, репрезентацијата на Шпанија, е …

Тест со европскиот гигант

30-01-2007

Вардар оваа натпреварувачка сезона ја почна во голем стил. На домашен мегдан по есенската полуетапа се наоѓа на челната позиција …

Шек полицаец

30-01-2007

Шекил О’Нил, Ол стар центарот на Мајами и резервниот полицаец на Мајами Бич, го следеа возачот кој, наводно, се залетал …

Работнички Ф. во историски дуел

30-01-2007

Попладнево, македонскиот одбојкарски шампион Работнички Фершпед, на гостински терен, во Мариупол (Украина) , го игра 1/4 финалниот натпревар од Топ …

Пандев интересен за Портсмаут

30-01-2007

Најдобриот напаѓач на репрезентативецот на Македонија и стандарден првотимец во дресот на римски Лацио, Горан Пандев одново доби примамлива понуда …

Гарнет стави рампа за Феникс

30-01-2007

Феноменалниот Гарнет се погрижи да ја прекине победничката серија на Феникс од 17 успеси и на домашниот паркет ја предводеше …

Мазох почна да оди

30-01-2007

Чешкиот скијач Јан Мазох повторно е на нозе и има реални шанси да се врати на спортот, по опоравувањето од …

Хидинк ќе шефува, Рајкард на теренот?

30-01-2007

За богатиот руски милијардер и сопственик на англискиот фудбалски првак Челзи, Роман Абрамович, парите се најмалата грижа во животот. Откако …

Русите на мала врата

29-01-2007

Се одиграа и последните натпревари од втората фаза на Светското првенство во ракомет, во Германија. Светскиот шампион Шпанија го доживеа …