Струмица кошаркарска врвулица

24-03-2006

Во четвртфиналето од Купот на Македонија, за преодниот пехар на “Вечер” во Струмица, во салата “Парк”, на 13 април, ќе …

ЕХФ тактизира со одлуката

24-03-2006

Европската ракометна федерација (ЕХФ), с¢ уште не расправала по протестот на Кометал Ѓ.Петров за контроверзните одлуки и материјалната повреда на …

Девојки кои “кршат” срца

23-03-2006

“Малиот” спорт кошарка стана место на случувања не само поради постигнатите кошеви… Се заменија елементите на филигранско мајсторство со акробатика. …

На Вардарци им фали кураж

23-03-2006

Фудбалерите на Вардар го доживеаја вториот пролетен пораз во првенството. По неуспехот од Шкендија (2:1) во Тетово, “црвено-црните” го зголемија …

“Осумката” е наше дело

23-03-2006

Не е ништо чудно дека во спортот е потреба и среќа. Најдобар пример е актуелниот првак Работнички К. кој по …

Алонсо: Физикела не ми е противник

22-03-2006

Фернандо Алонсо по трката за Големата награда на Малезија, што се одржа изминатиов викенд, беше принуден посериозно да го сфати …

Три евро-трки во “аут”

22-03-2006

Шефот на Формула 1, Берни Еклстоун изјави дека најмалку три европски трки можат да бидат заменети од календарот за 2007 …

Барса без одбрана против Бенфика

21-03-2006

Големи проблеми го снајдоа тренерот на Барселона Франк Рајкард пред првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против португалската Бенфика. …

Двајца мртви во Лос Анџелес

21-03-2006

Иако е најтешка атлетска дисциплина, масовноста отсекогаш била заштитен знак на маратонот одржан во Америка. Но по натпреварите во Лос …