Нови договори за стипендирање

05-02-2007

Агенцијата за млади и спорт, во согласност со законот за спорт и правилникот за категоризација на спортисти, потпиша нови договори …

Тасевски три години во Левски

04-02-2007

Желбата на бугарскиот шампион Левски во своите редови да го има македонскиот репрезентативец Дарко Тасевски ќе се исполни на крајот. …

Санси заглавија дома

04-02-2007

Во Шарлот, Бобкетси ја забележаа и шестата победа во последните десет натпревари, а овојпат страдаше Голден Стејт. Иако доби удар …

Г. Попов го замени Васоски

04-02-2007

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Сречко Катанец ја направи првата принудна измена во списокот на 18-те кандидати за пријателскиот …

Дефар со нов светски рекорд

04-02-2007

Атлетичарката од Етиопија Масерет Дефар постави нов светски рекорд на 3000 метри на митингот во Штутгарт, во сала, со време …

Трка и во Абу Даби од 2009 година

04-02-2007

По неколкумесечно шпекулирање, конечно, е потврдено дека Формула 1 добива уште една трка на Блискиот Исток, овојпат во Абу Даби, …

Следен потег е Собрание на ФФМ

02-02-2007

Последниве два дена беа повлечени два вистински потега во расчистувањето на состојбите во мак-фудбалот, (не)сакајќи обременет со афери и скандали.Фудбалската …

Стресови за скок во финалето

02-02-2007

Репрезентациите на домаќинот Германија и едно од најголемите изненадувања на СП, селекцијата на Полска ќе играат во утрешното финале на …

Признание за ФФМ од ФИФА

02-02-2007

Генералниот секретар на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Урс Линси го искажа задоволството од досегашната соработка со Фудбалската федерација на Македонија. …