“Питбулот” како секс-машина

29-03-2006

Ке­трин Мекквин со своите идеални облини 89-61-88 и висина од 175 сан­ти­ме­три е неодолива убавица во чија мрежа се фатени …

Јувентус пред елиминација

29-03-2006

По првите четвртфинални средби од Лигата на шампиони тимот на Арсенал мо­же да биде најзадоволен од постигнатиот резултат. “Топчиите” доживеаја …

Даница ќе чека втора шанса

28-03-2006

Пред точно една година Даница Патрик, младата американска во­зач­ка во класата Инди 500, стана тема на денот, неделата, а се …

Мартин со добитна “седумка”

28-03-2006

Фер­нан­до Мартин, претедател на Реал Мадрид, објави список од седум ви­со­ко­ква­ли­тет­ни тренери како потенционални кандидати за преземање на кор­ми­ло­то на …

Браса и Јуве по гол на гости

27-03-2006

Еден од главните фаворити за триумф во Лигата на шампиони Барселона во Ибе­ри­ско­то дерби осетно ослабена ќе се сретне со …

Некогаш беше дерби

27-03-2006

Вар­дар и битолски Пелистер, во дербито на колото, меѓу двете наши нај­тро­феј­ни екипи во шампионатот и во куп-натпреварите, одиграа борбен …

Коломбари допинг за Костакурта

26-03-2006

Дефанзивецот на Милан, Алесандро Костакурта, за еден месец ќе наполни 40 години, но сe` уште не помислува да престане активно …

Голгетерите проработија

26-03-2006

Фудбалерите на Работнички К. ја забележаа четвртата пролетна победа. Актуелниот шампион во премиерниот натпревар од третиот круг на Првата фудбалска …

Пехарот остана кај Кометал Ѓ.П.

26-03-2006

КА­ВА­ДАР­ЦИ.- Ракометарките на Кометал Ѓ. Петров ги залечија раните од не­ус­пе­хот во Лигата на шампионите со очекуван триумф во Куп …