Жешка пролет под Кале

03-04-2006

Сала СРЦ “Кале”. Гледачи: 200. Судии: Денковски, Терзиевски и Павлов од Скопје. Резултат по четвртини: 12:17, 13:23, 23:14, 21:13. Тоа …

Струмичани во елемент

02-04-2006

Ко­шар­ка­ри­те на Струмица 2005, кои нема да играат во разигрувањето за ти­ту­ла­та, во претпоследниот настап од втората фаза, во Првата …

Мрежите мируваа на Жерлан

30-03-2006

Интер – Вилјареал 2:1 (Адриано 7′, Мартинс 54′ – Форлан 1′). Реванш-средбите се на 4 април. На преостанатите два натпревара …

Дрогба или Креспо

30-03-2006

Според англискиот весник “Гардиан” сопственикот на Челзи Роман Аврамович е подготвен да даде 50 милиони евра плус еден од двајцата …

Торп: Не сум болен од СИДА

30-03-2006

Изостанувањето на Јан Торп од Игрите на Комонвелтот, поради наводна болест, предизвика лавина од шпекулации меѓу љубителите на спортот и …