ОВЕН – ЧЕТВРТИ ПАТ

01-11-2004

Стрелците не се прославија во неделните натпревари од 9. коло на шпанската Примера. Но и домашните екипи не можат да …

СТАНОЈКОВИЌ НА КОРМИЛОТО НА ВАРДАР

01-11-2004

Вујадин Станојковиќ е нов тренер на Вардар. Раководството на нашиот најтрофеен фудбалски клуб и актуелниот асистент- селектор, прексиноќа имале четиричасовни …

ШАМПИОНОТ ОД ШОК ИЗБЕГА СО “ТРОЈКИ”

31-10-2004

Малку недостасуваше во четвртото коло од најквалитетната кошаркарска лига да се случи и најголемото изненадување. Домаќините, игра- чите на Маврово …

ИГРАА, КАКО ДА МИСЛЕА НА БАРСА

31-10-2004

Вардар не ја повтори полетната и машка игра од Констанца, од претходното коло, кога на гости го совлада романскиот првак. …

МУТУ ДОБИ КЛОЦА ОД ЧЕЛЗИ

29-10-2004

Англискиот суперклуб на рускиот милијардер Роман Абрамович, Челзи, соопшти дека му дава отказ на 25-годишниот романски напаѓач Адријан Муту, откако …

СРАМОТ НЕ ГО МИЕ НИКАКВА КАЗНА

29-10-2004

Изгласувањето на доверба за селекторот на македонската репрезентација Драган Канатларовски, на завчерашниот состанок на Управниот одбор на ФФМ минало без …

ШУМИ АНГАЖИРАН КАКО ПСИХОЛОГ

28-10-2004

Две ѕвезди на спортот – “пилот” и алпинист- ќе се најдат во стручниот штаб на германската репрезентација во фудбал. Седумкратниот …

АЛАЛ ВЕРА ТОШЕ

28-10-2004

Дури во осмото коло кошаркарите на Унион Олимпија каде настапува нашиот Душан Боцевски, на гости, против Геоплин Слован го доживеа …

ЦАПАР ЌЕ ГО ЗАВРШИ ЦИКЛУСОТ ЗА СП 2006

28-10-2004

“Драган Канатларовски останува селектор на македонската фудбалска репрезентација до крајот на квалификациите за пласман на Светското првенство во 2006 година. …