Чекето гласа за секс

12-04-2006

До почетокот на Светското фудбалско првенство во Германија остануваат неполни два месеца. Селекторите на репрезентациите на земјите-учеснички на завршницата од …

Голманите “социјални случаи” во Примера

12-04-2006

Секоја година фудбалерите во англиската Премиер лига просечно инаксираат по 970.000 евра. Така објави весникот “Индипендиент” според податоците на Асоцијацијата …

Кан се помири со место на клупата

11-04-2006

Откако селекторот на Германија Јирген Клинсман го избра Јенс Леман за прв голман на “Елфот” на претстојното Светско фудбалско првенство, …

Плејбој прв ја прослави Коркина

11-04-2006

Малкумина се оние кои сметаат дека Светлата Василиевна Коркина не е најдобрата руска гимнастичарка на сите времиња. Витрините во нејзината …