Степанек “жртва” на Хингис

24-04-2006

Швајцарската тенисерка Мартина Хингис ја доживува својата втора младост. Откако успеа по две години апстиненција да се врати на тениските …

Сезона на опасен фудбал

24-04-2006

Во првенството на македонската Прва фудбалска лига, како што се ближи финишот, станува опасно да се игра, а се постигнуваат …

Прочитан штосот на Абрамович

21-04-2006

Во откривање на вистината за трансферите на фудбалските ѕвезди понекогаш треба да се чека со години. Така, Сандро Росел, поранешниот …

Работнички Ф. ја одбрани титулата

21-04-2006

Одбојкарите на Работнички Ф ја потврдија доминацијата на домашната сцена откако и во третиот финален натпревар од разигрувањето, во Струмица, …

Рагбистот си ја спаси девојката

21-04-2006

Рагбистот Гевин Хенсон ја одбрани својата пријателка од агресивен натрапник. Непознат маж речиси цел час обиколувал околу куќата на смртно …

Над 50 луѓе загинаа

21-04-2006

Најмалку 50 лице загинаа откако автобус излетал од патот и паднал во река во североисточниот дел на Индија, соопшти полицијата. …

Балак четири горини во Челзи

20-04-2006

Плејмејкерот на Баерн (Минхен), Михаел Балак се согласил да потпише четиригодишен договор со Челзи, соопштува германскиот ЗДФ. Со ова се …

Барса зачекори кон Париз

19-04-2006

Фудбалерите на Барселона се на еден чекор од пласманот во финалето на Лига на шампиони, откако во првиот полуфинален натпревар …