Тиери Анри најдобар фудбал на Островот

28-04-2006

Здружението на фудбалските новинари на Англија го прогласи напаѓачот на Арсенал, Тиери Анри, репрезентативецот на Франција, за најдобар фудбалер на …

Бекер затрескан во Силви

27-04-2006

Прекрасната Силви ван дер Варт, сопруга на напаѓачот на германскиот фудбалски клуб Хамбургер, Рафаел ван дер Варт, која сега е …

Неџипи е новиот Артим Шаќири

27-04-2006

ПРИЛЕП. – Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година се пласира во квалификациската група за ЕП 2007 и тоа …

Сколари – нов селектор на Англија

27-04-2006

Челниците на Англиската фудбалска федерација решиле да му предложат на Луис Филипе Сколари да ја преземе селекторската должност на националниот …

Може да има жртва на теренот

27-04-2006

Во редовите на Вардар се задоволни од формата на играчите, пред финиширањето на последните пет кола од првенството на Првата …

Со СЦГ, сепак, во Белград

26-04-2006

Актуелниот светски првак во кошарка Србија и Црна Гора не доаѓа во Скопје, на 5 август, за да одигра пријателска …

Леман херој и рекордер

26-04-2006

Фудбалерите на Арсенал се првите финалисти во Лигата на шампиони откако во реванш полуфиналниот натпревар со Вилјареал ја одбранија минималната …

Зи Зу се пензионира

26-04-2006

“Готово е, по Светското првенство во Германија се простувам од активното играње. Мојата одлука е конечна”, изјави легендата на францускиот …

Политика заигра во фудбалот

25-04-2006

Извршниот одбор на ФК Вардар ги разгледа настаните врзани со последните средби од Првата фудбалска лига и издаде соопштение за …