ОДЛИЧЕН ФУДБАЛЕР И ЛОШ БИЗНИСМЕН

22-09-2004

По завршувањето на кариерите спортистите обично неколку години уживаат, надополнувајќ и го она што го загубиле во текот на годините …

КИНА, КОНЕЧНО, ГО ОСТВАРИ СОНОТ

20-09-2004

Шангај е градот кој со години го планираше ова славје, овој ултра важен момент во својата историја. Знаеме дека учествотото …

СТРЕЛЦИТЕ НА ГОТОВС

20-09-2004

Денешниот натпреварувач ки ден на Параолимпијадата во Атина е нова шанса за нашите стрелци да се закитат со олимписко одличје. …

АТАКА НА ПОБЕДА

17-09-2004

Финскиот град Еспо е последната станица за кошаркарската селекција на Македонија, во првата фаза од квалификациите за ЕП – дивизија …

ТИМОТ ТРЕБА ДА ГО ДОБИЕ ЛИКОТ

17-09-2004

Онака како што е зацртано во планот на тренерот Звонко Шундовски така и се одвиваат подготовките на ракометарите на Пелистер. …

ВРБА ЗАМИНА РАЗОЧАРАН

12-09-2004

Првиот плејмејкер и капитен на репрезентацијата Врбица Стефанов во саботата, во раните утрински часови, замина за Урбино (Италија) да &”241; …

ШУТЕРСКИ ТРЕНИНГ

12-09-2004

МОНДОРФ ЛЕ БЕНС, 13 СЕПТЕМВРИ.- Спортска сала. Гледачи 427. Судии: Делестри од Белгија и Матеус од Франција. Резултат по четвртини: …

ДЕНОТ НА ФЕРАРИ ВО МОНЦА

10-09-2004

Михаел Шумахер и неговиот тим Ферари, подготвуваат големо славје пред своите навивачи, за неделната трка за Големата награда на Италија …