Арената “поплавена” од тројки

18-11-2004

КФАР БЛУМ .- Арена на Хапоел Галил Елион. Гледачи 250. Судии: Вореидис (Грција), Кесератар (Турција) и Киулин (Романија). Резултат по …

Две дупки во “бункерот”

18-11-2004

Цели 88 минути, избраниците на селекторот Драган Канатларовски се бореа како голијати против, искрено, подобриот противник, тискајќи се во сопствениот …

Холифилд доби забрана да боксува

17-11-2004

Ивандер Холивилд во борбата со Лари Доналд По тешкиот пораз што го доживеа против Лари Доналд, Спортската комисија на американската …

Половична радост на Македонците

17-11-2004

Второто коло од Улеб-купот донесе настап на четворица македонски кошаркари. Имаа половичен успех со своите екипи, а честа да се …

СУДИИТЕ НИ ЈА УКРАДОА ПОБЕДАТА

17-11-2004

Младата репрезентација на Македонија го одигра својот најдобар натпревар во квалификациите и беше на пат да го совлада фаворитот Чешка, …

Гарнет во клубот 16

17-11-2004

Во најинтересниот натпревар на програмата Мајами доживеа пораз од Минесота (108:97). Одлично расположениот Кевин Гарнет (25 поени, 21 скок и …

ШАЌИРИ: УСПЕХ Е САМО ПОБЕДА!

16-11-2004

Екстра-мотиривирани и со една мисла во главата: “Да се поправи лошиот впечаток од Андора”, македонските репрезентативци, денеска, ќе &”241; се …

Отпаднаа Кастратовиќ и Колесник

16-11-2004

Во рамките на подготовките за претстојните квалификации за СП 2005, женската сениорска репрезентација на Македонија беше на шестдневни подготовки во …