Рома се договори со Давиде Фратези

22-06-2022

Тимот на Рома, поточно нејзиниот спортски директор Тиаго Пинто денеска си договори личните услови со италијанскиот репрезентативец Давиде Фратези за …

Танцот на Роналдо ХИТ! (Видео)

22-06-2022

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо ужива на одмор со семејството, а во слободно време ја користи приликата да ги почести своите …

Нејмар понуден на Јувентус!

22-06-2022

Тешко дека Нејмар, големата ѕвезда на ПСЖ во следната сезона ќе биде во нападот на “светците“. Факт е дека раководството …