Почина ракометниот тренер Андон Бошковски

24-09-2022

Познатиот македонски ракометен тренер Андон Бошковски починал синоќа ненадејно на 47-годишна возраст, соопшти Ракометната федерација на Македонија. Бошковски беше роден …