818649-izgore-kamion-kaj-saraj

ИЗГОРЕ КАМИОН КАЈ САРАЈ!

15-12-2020

Попладнево се запали камион во близина на кружниот тек во Сарај, камионот бил целосно зафатен од огнот, пишува Алсат. Засега нема …

ig-postsquarelogo-800x800

„Skopje red light district“ 2020 по втор пат

14-12-2020

Во четврток, со почеток во 18 часот, ќе се одржи уметничкиот перформанс на пет девојки пред жешките излози на Универзална …

817867-pregazeno-dete-na-bul-srbija

ПРЕГАЗЕНО ДЕТЕ НА бул. „Србија“

12-12-2020

Вчера попладне, односно  околу 17: 40 часот во Скопје на бул.„Србија“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале автобус „мерцедес“ со …