ПРЕМИЕРОТ НЕ ЗНАЕ ГЕОГРАФИЈА

22-10-2004

Огњанчани мака мачат со локалниот пат. За да издејствуваат асфалтирање на коловозот Петровец- Огњанци, во должина од нецели три километри, …

ЈОРДАНОВСКИ И ШАЌИРИ НА БАЕЊЕ ВО ОТЉА?!

22-10-2004

“Вечер-спец” дознава дека претседателот на македонското Собрание, Љупчо Јордановски, неодамна бил на прошетка по липковскиот крај со пратеникот од ДУИ, …

ПРИЈАТНО ДА ЈА ИЗНЕНАДИМЕ ЕВРОПА

22-10-2004

Владата неодамна го доби прашалникот од Европската комисија, Македонија се наоѓа пред референдум, а СДСМ пред конгрес. Овие прашања беа …

ПРИЈАТНО ДА ЈА ИЗНЕНАДИМЕ ЕВРОПА

22-10-2004

Владата неодамна го доби прашалникот од Европската комисија, Македонија се наоѓа пред референдум, а СДСМ пред конгрес. Овие прашања беа …

ДИВИ АНКЕТАРИ ШПИОНИРААТ ЗА ПАРТИИТЕ

22-10-2004

“Непознати” анкетари ги посетуваат домовите на скопјани и им поставуваат прашања во врска со референдумот. Во прашалниците граѓаните треба да …

СТАНИНОВ ПРОНЕВЕРИЛ ЕДЕН МИЛИОН ДОЛАРИ

22-10-2004

Полицијата ја надополни кривич- ната пријава против Сашко Станинов. Во посебниот извештај доставен до Основното јавно обвинителство се наведува дека …

БИТОЛЧАНЕЦ ШВЕРЦУВАЛ ЕМИГРАНТИ

22-10-2004

Битолската полиција, деновиве, изготви и до тамошното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Г.М. од Битола. Дваесет и деветгодишниот …

ЗАПЛЕНЕТИ 10.359 ТАБЛЕТИ “ЕФЕДРИН”

22-10-2004

Бугарските цариници на граничниот премин Калотина спречија шверц на 10.359 таблети “ефедрин”, јави бугарската агенција БГНЕС. Дел од 518-те пакувања …