Изгоре куќа во кумановски Средорек

26-11-2021

Пожарот во територијалната противпожарна единица бил пријавен во 02:50 и го гаселе две противпожарни возила и шестмина пожарникари, информираа од …

Лефков: Оставки на Спасовски и Бочварски и вонредна контрола на сите автобуси и технички прегледи во државата, во иднина регистарот на лиценци јавно да се објави

26-11-2021

Интегрален текст од прес конференција на пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Миле Лефков. Најнапред дозволете од мое лично име и во …