ВМРО-ДПМНЕ пред лидерската: УСТАВНИ ИЗМЕНИ НЕМА ДА ИМА, Мицкоски ќе се консултира со пратениците, ИК и коалицијата

05-06-2023

Откако беше официјализирана лидерската средба помеѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од партијата на Мицкоски соопштија …