Стојаноска: Заклучокот од денешната лидерска средба е дека власта нема мнозинство од 2/3 пратеници за уставни измени, затоа потребни се предвремени избори

07-06-2023

Во денешното гостување во емисијата „За или против“ на Телевизија Алфа гостуваше пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Дафина …