Градоначалникот на Куманово бара Георгиевски да му се извини на народот, а Обвинителството да отвори истрага

28-02-2021

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше на предлогот на експремиерот Љупчо Георгиевски за решавање на спорот со Бугарија. Димитриевски оцени …

Во Скопје санкционирани 269 возачи

28-02-2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само …