Изречени 537 санкции за брзо возење

28-09-2023

Во текот на вчерашниот ден (27.09.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија …

„Мнозинството од народот против уставни измени, власта не отстапува од измеќарската улога и предавството на сопствената држава“

28-09-2023

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека нелегитимниот премиер Ковачевски и неговата ткн. Влада водат тотално погрешни политики во сите области …