Крокодилски солзи

21-03-2005

Не можам да не реагирам со сиот свој разум и срце кон познатиот чаршиски, а може да се рече и …

Тројца професори низ врата

21-03-2005

По трагичниот викенд во Маврово, каде што 17-годишниот Мите Михајловски го загуби животот, здравствената состојба на повредената Соња Стефановска и …

Амди Бајрам не плаќа струја

21-03-2005

Кандидатот за градоначалник на Општина Шуто Оризари, легендарниот Амди Бајрам, заборавил кога последен пат платил сметка за електрична енегија. Дали …

Хуман гест за Матејчани

21-03-2005

За околу 30 раселени семејства од селото Матејче, кои имаат намера да се вратат во новоизградените куќи, “Скопски саем” има …

Љубчо се нуди за сведок

20-03-2005

“Му понудив на Љубе Бошковски да се повика на мене како сведок во Хаг. Подготвен сум да сведочам во негова …

Изборите – тест за НАТО

20-03-2005

Директорот на влијателниот “Џорџ Маршал”, Институт за безбедносни студии, генерал-мајорот во пензија, Хорст Шмафелд вели дека САД и Германија ќе …

МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА 30-ГОДИШНИК

20-03-2005

Ненад Узуновски (30) од Струга, вчераутро, починал во Медицинскиот центар од повреди на главата и телото. Полицијата соопштува дека триесетгодишниот …

Умрел бегајќи од полицијата

20-03-2005

СТРУМИЦА.- Струмичанецот Јован Брндевски (1955) од Струмица, умрел бегајќи од полицијата во селото Ново Коњарево, на македонско-бугарската граница. Настанот се …

Импровизации и жртви

20-03-2005

ПИШУВА: Елизабета АРСОВСКА Белината и раскошната природна убавина на нашата најпрестижна зимска убавица Маврово, викендов беше обвиена во црно. Таму …