СЕ ПОВРЕДИЛ СО ПИШТОЛОТ НА ТАТКО МУ

25-10-2004

Од љубопитство и поради невнимание, синоќа во Кавадарци, при игра со огнено оружје, пиштол од марката “црвена застава” со калибар …

КИДНАПИРАН И УБИЕН ПРИВАТЕН УГОСТИТЕЛ

25-10-2004

Полицијата завчеравечер, дваесетина минути пред еден часот, кај “Економија”, во атарот на Арачиново, во автомобил “опел корса” со скопски таблички …

ЗАБЛУДА

25-10-2004

Ако ја отворите веб-страницата на “Македонски телекомуникации” и се заинтересирате која е сопственичката структура на компанијата, ќе бидете доведени во …

НА КОЈ КЛИМЕНТ ОД ОХРИД МИСЛИТЕ?

25-10-2004

Министерството за култура објави дека ќе доделува награда “Климент Охридски”. Убаво, но уште да се знаеше кој Климент од Охрид …

ВРАТЕНИ УКРАДЕНИТЕ АНТИКВИТЕТИ

25-10-2004

Египетските антиквитети кои беа украдени од музејот во Каиро во 2000 година, и преку Швајцарија прошверцувани во Британија, вчера се …

ПРОФЕСИЈА ГРК

24-10-2004

ПИШУВА: ЕМИЛ СТЕРЈЕВСКИ Да бидеш Македонец или Американец, тоа е национална припадност, возвишено национално чувство. Да бидеш Грк, меѓутоа, тоа …

ВРАТЕНИ УКРАДЕНИТЕ АНТИКВИТЕТИ

24-10-2004

Египетските антиквитети кои беа украдени од музејот во Каиро во 2000 година, и преку Швајцарија прошверцувани во Британија, вчера се …