Кучињата здомени, а луѓето?

20-05-2005

ПИШУВА: Владимир Тулевски Цела недела, свирки и тоалети, гламур, радост, по некоја солза за разделба и одење в кревет со …

Се удави неготинчанец

20-05-2005

Четриесетгодишниот неготинчанец Никола Темелков завчера попладне е пронајден удавен во Вардар, кај месноста Логод, близу Неготино. Случајот в полиција околу …

ФОТО ВЕСТ

20-05-2005

Лимена кров од зграда се откачи и падна врз автомобили во четвртокот вечерта за време на малата “олуја” во скопската …

Од утре – сончево и потопло

20-05-2005

Силниот ветар, поројните врнежи и крупниот град што завчера ја зафатија македонската метропола, предизвикаа проблеми во напојувањето со електричната енергија …

Билетите разграбени како алва

20-05-2005

Интересот на љубителите на спортот, особено ракометот од Скопје и Македонија за синоќешната втора финална пресметка од ЛШ, меѓу Кометал …

Пливачки рекордери

19-05-2005

Шестоодделенците од ОУ”11 Октомври” од Скопје, Ирма Мицевска и Горазд Чепишевски, се најуспешните учесници на Меѓународниот пливачки митинг во Параќин. …

Дел Понте како да знае се`!

19-05-2005

“Десет обвинети се уште се на слобода. Двајца се во Русија. Анте Готовина е во Хрватска и во БиХ, Радован …