Грицките ви се слабост

08-11-2006

Можете да изгубите на тежина и, дури и ако повремено јадете грицки. Важно е никогаш да не се прејадете. Многу …

Добри согорувачи за масти

08-11-2006

Најпознатата мака е вишокот масти во организмот. Било да се во вид на омразените масни наслаги на бутините, задникот, стомакот …

И Скарлет има порно филм

07-11-2006

Холивудската актерка Скарлет Јохансон во последните неколку дена се најде среде скандал откако една американска веб-страница објави дека за 20 …

Попаметни по сексот

07-11-2006

Германскиот социолог Вернер Хабермел изјавил дека обичниот секс може да им помогне на студентите полесно да ги положат испитите и …

Неколку интересни факти

07-11-2006

Едноставно кажано: Смеењето е лек! Ова се неколку факти поврзани со смеењето кои сигурно не сте ги знаеле.Знаете ли дека …

Како да ги насмеете?

07-11-2006

Како што расте детето, се повеќе се истакнува неговата истражувачка страна, па затоа се повеќе настојува да се движи и …

ДУИ во Чаир го допира дното

07-11-2006

Градоначалниот на Општина Чаир, Изет Меџити и натаму продолжува со своето самоволие. Уште еднаш потврдувајќи дека не ја признава актуелната …

Скарлет Јохансон – прчла!

06-11-2006

И талентираната и обдарената млада глумица Скарлет Јохансон во последно време на црвените теписи се појавуваше во нешто подевствено издание …