Тетоважи за дополнување на имиџот

14-11-2006

Холивудските ѕвезди сакаат да се претставуваат на различни начини. Некои лудо се облекуваат, некои пуштаат порно материјали во јавност, а …

Сиена и Џад прекинаа засекогаш

14-11-2006

По повеќе од една година натегање Сиена Милер и Џад Лоу прекинаа засекогаш. За тоа најмногу придонесе аферата која Лоу …

Од депресија до среќа за 24 дена

14-11-2006

Меѓу другото, професорот Селигман заклучил дека сосема е возможно да се контролираат, па и сосема да се “укинат” негативните мисли.Наследните …

Намалени цени, масовно купување

14-11-2006

Тргнавте да купите некоја ситница, а се враќате со полни торби. Или, пак, ги напуштате дуќаните со празни раце, разочарани …

Добар план злато вреди

14-11-2006

Испланирајте што ќе готвите следната недела и направете попис на работите кои ви се потребни во домот пред да тргнете …

Линдзи го откачила Роби

10-11-2006

Поп ѕвездата Роби Вилијамс случајно се нашол во клубот “Хајп” во Лос Анџелес. Дошол во друштво на два телохранители во …

Камерон Диаз разголена

10-11-2006

Камерон Диаз сними едиторијал за американскиот магазин Њ во кој се појавува како сексапилна разголема бринета која предизвикува. Камерон која …

Кевин и без пари и без деца

10-11-2006

Имотот во Малибу ќе го поделат на пола, а сите скапи подароци ќе ги врати во продавниците. Тоа се однесува …

Зошто и од што се плашиме?

10-11-2006

Се плашите од змии или некои инсекти? Се плашите ли од тесен простор или височина? Да не ви е страв …