Ние не сме анѓели

23-10-2006

Третото продолжение на ултрапознатиот српски филм “Ние не сме анѓели: Рокенролот го враќа ударот”, ја започна својата балканска турнеја. Покрај …

Љубов на филмските сетови

22-10-2006

Познато е дека љубовта најчесто се наоѓа на работното место. Така е и во Холивуд, па не ретко љубовта на …

Годините не им можат ништо

22-10-2006

Некои холивудски ѕвезди изгледаат како да пиеле од изворот на младоста. Линијата им е совршена, лицето скоро без брчки, а …

Негата од Париз до Рио!

20-10-2006

Никаде на светот жените не се негуваат како Бразилките. Ниту една нема поголема колекција парфеми од Французинките. А римелот не …

Свежина во ентериерот

20-10-2006

Големиот салон лесно ќе го поделите. Делот од станот што со години ви пречеше и постојано беше изложен на љубопитните …

Убавина за очи и душа

20-10-2006

Домашната винотека најдобро би било ако се наоѓа во подрумот – ова, секако, важи за поголемите количества вина, но не …

Бојата ве открива

20-10-2006

Старите Египќани верувале во можноста за лекување со бои, а во слични работи веруваат и производителите на автомобили, кои сметаат …

Весли Снајпс должи 12милиони

18-10-2006

Деновиве познатиот холивудски глумец Весли Снајпс е обвинет за затајување на данок, објави американската даночна служба ИРС.Снајпс кој се прослави …

Мадона ќе посвои и девојче од Малави

18-10-2006

Откако едногодишното момче од Малави Дејвид Банда стаса во Велика Британија како нов член на семејството на поп-пејачката Мадона, стасуваат …