Ролни од димен лосос

12-01-2010

Потребно: 2-3 портокали1 лажичка капар150г крем сирењесол, мелен бел бибер200г димен лосос2 лажици сечкан босилек или магдонос2 лажици оцетлажичка сенф4 …

Вежбајте за подобар секс

11-01-2010

Дали сте знаеле дека вежбањето во теретана може да го подобри вашиот ефект во креветот? Истражувањата покажале дека вежбањето до …

Неколку мали трикови за слабеење

11-01-2010

Почетокот на новата година е вистинско време да ги промените своите навики во исхраната. За време на новогодишните празници трпезите …

Бритни го остави дечкото?!

10-01-2010

Бритни Спирс е во врска со својот менаџер Џејсон Тревик околу една година. Џејсон (37) наводно неколкупати ја запросил, а …

Од поинаков агол – ПРАТЕНИК ВО ИППГ

10-01-2010

Вулкан плус: Имајќи ја парламентарната демократија како идеал, граѓаните основано се прашуваат дали нивните избраници навистина можат да влијаат и …