Жизел заработи 35 милиони долари

27-12-2009

Најплатена манекенка на светот за 2009 година е убавата Бразилка, Жизел Бундхен и покрај тоа што поголемиот дел од годината …

Која е бојата за наредните сезони…

27-12-2009

Ако им се верува на модните стручњаци, следната година ќе биде во знакот на тропската тиркизна нијанса. Компанијата “Пантоне” која …

Никол Кидман ги изнервирала комшиите

25-12-2009

Актерката Никол Кидман ги вознемирила соседите бидејќи околу својот имот во Австралија засадила чемпреси за да ја заштити својата приватност. …

Тара Реид гола во Плејбој

24-12-2009

Откако актерката Тара Реид го прекрши своето одамна дадено верување дека нема да се слика гола за машки магазини, нејзините …