Анџелина Џоли уапсена

18-09-2006

Маж кој се претставил како федерален агент за да Ј се приближи на Анџелина Џоли и Бред Пит е уапсен …

Флерт, пцости и порно филмови

18-09-2006

Заводниците точно знаат со што да го излудат мажот, во кој момент да употребат провокативен поглед или насмевка, како да …

Време само за себе

18-09-2006

забораваат на деновите кога имале време и за себе. Поради потребата за постојано докажување, добрата заработувачка и запознавање на сў …

Најскапите чевли на светот

17-09-2006

Тие, исто така, играат важна улога и во оставањето на прв впечаток на другите луѓе – во работата или приватно. …

Џит Кун До – производ на Брус Ли

17-09-2006

Основен принцип на боречката вештина, Џит Кун До, е постојано учење и усовршување на постоечкото и новостекнатото знаење, отфлување на …

Се мое по 100 пати си носам

15-09-2006

Што се случува кога славните се појавуваат во исти парчиња или со исти детали или … Или кога едноставно сакаат …

Слоеви и волумен за тренди изглед!

15-09-2006

Есенва не вреди правилото – колку помалку толку подобро. Во мода е слоевидниот стил, волуминозните форми и гламурот на осумдесеттите… …

Никол млада и богата

14-09-2006

Актерката Никол Кидман (39) е најбогатата млада Австралијка со имот проценет на над 200 милиони австриски долари, според магазинот Business …

Алба најкликана

14-09-2006

Преубавата Џесика Алба може да се гордее со фактот дека е најбарана личност на интернет. Според истражувањата, Џесика Алба добила …

Сите негови стравови

14-09-2006

Иако најверојатно не сте ни помислиле, но додека водите љубов вашиот партнер го мачат различни стравови. Најчесто тоа се обиди …