Зошто доживуваме дежа ву?

12-06-2007

Збунувачкото чувство дека она што штотуку го проживувате веќе го имате доживеано, всушност е краток спој на мозокот при префрлување …

Помалку шеќер – подолг живот

12-06-2007

Шеќерот не влијае лошо само на линијата, туку може да го забрза и создавањето на брчки, тврди дерматологот др. Фредерик …

Линдзи шмрка брдо кокаин

11-06-2007

Младата Линдзи Лохан шмрка брдо кокаин, вели бившиот телохранител на актерката Ли Веавер (48), а и таа на рехабилитацијата проговорила …

Кристина Агилера чека бебе

11-06-2007

Русокосата пејачка Кристина Агилера и нејзиниот сопруг Џордан Братман видени се како излегуваат од една њујоршка гинеколошка клиника, што било …

Со јога против болки во половината

11-06-2007

Досегашните истражувања покажаа дека вежбање јога навистина ги олеснува болките во грбот. Меѓутоа лекарите решиле да спроведат поопсежна студија за …

Лосос во сос од сенф

11-06-2007

Два деликатесни продукти, нежниот чаден лосос и подоминантниот и ароматичен сенф се соединуваат во овој рецепт, а вие ќе го …

Тарт од лимон и лимета

11-06-2007

Ова е моја омилена комбинација – лимонот и лиметата заедно се многу подобро од самиот лимон. Ако сакате уште повеќе …

Романтична музика и жесток секс

10-06-2007

Стварно незнам што се дешава со мене. У последно време, апсолутно изгубив воља за искачање. Баш чудно, иначе едвај чекам …