Траволта станал ноќна птица

15-06-2007

Џон Траволта, еден од најдобро платените холивудски глумци, неодамна откри како излегува на крај со напорните папараци кои го следат …

Вози иста кола четири години

15-06-2007

Глумицата Ева Мендез има необичен проблем со парите. Имено, не знае како да ги потроши огромните количини што ги има …

Внимание, мајки и татковци… !

15-06-2007

На адолесцентот му се потребни јасни рамки и правила. Мора да знае дека ако стори нешто недозволено, ќе сноси последици. …

Внимателно со стиковите

14-06-2007

Студијата водена од Габријела Казанова Лароса, специјалист за молекуларна биологија од Универзитетот во Уругвај вели дека алуминиум-хлорхидратот, кој се наоѓа …

Ако врне муфте одмор

14-06-2007

Хвар, или како што домаќините го нарекуваат Фор, на туристичкиот пазар е препознатлив како бренд кој значи висок углед и …

Бритни и Кевин пак заедно

13-06-2007

Разузданата поп – пејачка Бритни Спирс (25) неодамна поминала неколку дена на одмор во Мексико каде детално го преиспитала нејзиниот …

Секси и во петтата деценија

12-06-2007

Дека жените и по 40-тата година од животот можат да бидат секси и уште поубави, но и успешни, докажува неодамнешното …