Кети Пери е напумпана!

13-01-2010

Кети Пери и Расел Бренд ги шокираа фановите откако по само четири месеци забавување објавија дека се свршиле. Пејачката деновиве …

Одам на шестмесечен одмор!

13-01-2010

По напорната, но успешна година Бијонсе Ноулс (28) решила да земе шестмесечен одмор. Пејачката решила малку да го забави ритамот …

Како влијае стресот на убавината?!

13-01-2010

Иако можеби и не го забележуваме тоа, сепак лошата финансиска состојба или проблемите на работното место се причина за појава …

Осум заповеди на машката мода

13-01-2010

Постојат неколку стилски правила кон кои треба да се придружува секој маж што се грижи за сопствениот изглед и за …

Том Круз најсекси џуџе

12-01-2010

Актерот Том Круз е избран за најсексапилен низок маж во светот. Како што пренесува британскиот “Сан”, 47-годишниот Круз со своите …

Кортни Кокс со резервација до секс

12-01-2010

Дејвид Аркет и неговата сопруга Кортни Кокс со резервации планираат кога ќе имаат секс, бидејќи и двајцата се премногу зафатени. …

Големиот задник е добар за здравјето

12-01-2010

Спротивно на истражувањата чии резултати покажале дека големиот струк претставува здравствен ризик, екстра маснотиите наталожени на задникот и бутовите може …

Tips & tricks

12-01-2010

Песто сосПри приготвувањето на сосеви за тестенини постојат одредени правила кон кои треба да се придржувате. Она што треба да …

Ролни од димен лосос

12-01-2010

Потребно: 2-3 портокали1 лажичка капар150г крем сирењесол, мелен бел бибер200г димен лосос2 лажици сечкан босилек или магдонос2 лажици оцетлажичка сенф4 …