Линдзи Лохан изведува стриптиз

19-06-2007

Во својот најнов филм, “Знам кој ме уби”, Линдзи Лохан изведува стриптиз вртејќи се околу шипка еднакво добро како и …

Џулија Робертс роди син

19-06-2007

Сопственичката на Оскар за улогата во филмот “Ерин Брокович”, триесет и деветгодишната Џулија Робертс се породи во понеделникот утрото во …

Џанфранко Фере умре од мозочно крвавење

18-06-2007

Афирмираниот италијански дизајнер Џанфранко Фере почина во миланската болница откако беше хоспитализиран поради мозочно крвавење. Состојбата му се влоши во …

Ќе имам уште десет деца

18-06-2007

Актерката Анџелина Џоли изјави дека би сакала да има од седум до 14 деца. Анџелина и нејзиниот партнер Бред Пит …

Стресот создава првут и гасови

17-06-2007

Вкочанети рамена, испотени дланки и чувство на нервоза во стомакот се очигледни симптоми на стресот, но можеби не сте знаеле …

Ви отекуваат ли нозете?

17-06-2007

За подобра циркулација: наредете ги книгите така да добиете низа во висина од 15 см. Седнете на стол и ставете …