Kајли има најубаво тело

21-06-2007

Убавината на жената не зависи само од нејзината висина, а тоа го докажа случајот на пејачката Кајли Миног. И покрај …

Жизел е најбогата манекенка

21-06-2007

Жизел Бундхен најмногу заработила минатата година. Според Форбс долгоногата манекенка е прогласена за најбогата на светот. Благодарение на кампањата за …

Цицињата на Бритни на мегдан

21-06-2007

Не помина ниту една недела откако од зеленото фустанче и “излезе” десната града, Бритни (25) сега мака има и со …

Како да станете супер русокоса

21-06-2007

Ако ви здодеа природната боја на коса и сакате промени, прочитајте ги следните совети кои ќе ви овозможат да станете …

Првиот секс на ѕвездите

20-06-2007

За разлика од нашите познати фаци, светските ѕвезди не се срамат да го раскажат нивнотот прво сексуално искуство. Ви откриваме …

Tips & Tricks во козметиката

20-06-2007

Нашите мајки и баби ни оставиле во наследство со векови таложено искуство. Тоа наследство се трошело, делумно е надминато, а …