Лут на уста, мек на срце

26-01-2007

Цветан Јовчески од Марул, родното место на познатиот македонски бизнисмен Џорџија Џорџ Атанасоски, секогаш ќе се сеќава на настанот кога …

Жени кои оставаат без здив

25-01-2007

“Да се има стил значи да се има индивидуалност, самоувереност и сопствен став”, вели една американска модна уредничка. Елеганцијата не …

Кралица на кантри музиката

25-01-2007

Доли Партон е повторно во мода. Вака рок бендовите како Њхите Стрипес ја споменуваат како една од причините што времињата …

Парис Хилтон не оди во затвор!

24-01-2007

Манекенката, пејачката и којзнае што уште не, Парис Хилтон, нема да мора да оди во затвор поради возење во пијана …

Кира Најтли го тужи Дејли Мејл

23-01-2007

Глумицата Кира Најтли започна спор против списанието Дејли Мејл поради објавените наводи според кои таа лажела дека нема проблеми со …

Дејвид Бекам ќе почне да глуми

23-01-2007

Славниот креатор Џорџо Армани тврди дека фудбалерот Дејвид Бекам отиде во Америка за да започне актерска кариера. Таму тој ќе …

Природата е лек

23-01-2007

Стручњаците предупредуваат дека луѓето денеска имаат се помалку контакт со природата, а таа е важна за одржување како на физичкото, …