Шарлиз Терон со смарагден поглед

01-02-2007

Според анкетата на магазинот “Глам” холивудска убавица со најубави очи е актерката Шарлиз Терон. Нејзините зелени очи ги победија во …

Двојки со талент за облекување

01-02-2007

Најпознатата актерска двојка Бред Пит и Анџелина Џоли освен со актерската и хуманитарната работа, го привлекуваат вниманието и со бирањето …

Сиена и Паф во шема

31-01-2007

Сиена Милер е видена во Њујорк како во друштво на Паф Диди назабележително се обидува да влезе во хотелот во …

Роби гради игралиште

31-01-2007

Британскиот пејач планира да вложи 1,5 милиони американски долари во фудбалско игралиште што ќе биде само за него и неговите …

Кејт и Пит на лечење од дрога

31-01-2007

Проблематичната манекенка Кејт Мос и нејзиниот уште попроблематичен дечко Пит Доерти биле на одвикнување во клиника за богати наркомани, но …

Парис Хилтон тужи!

31-01-2007

Парис Хилтон неделава поднесе тужба против интернет страницата парисеџпосед.цом, барајќи страницата да се укине поради прикажување на нејзини лични фотографии, …

На Шакира и е ладно во Европа

30-01-2007

Колумбиската пејачка Шакира изјави дека едвај чека да се врати дома. Изгледа дека пејачката во наредните два месеци, колку што …

Ќе им наплатува на фановите!

30-01-2007

Мајкл Џескон во Јапонија ќе им наплатува на своите обожаватели за секои 30 секунди поминати со нив. Цената на скапоцените …

Мелани не се чувствува стара

30-01-2007

Мелани Грифит била длабоко повредена и шокирана кога од Ревлон ја прашале дали сака да го промовира нивниот нов крем …