Воден звучник

06-02-2007

Јапонецот Кунихиро Тсуџи (кој се занимава со “sound space design”) изработил МОДАЛ Water Speaker, звучник кој пренесува звук преку резонантна …

Добри девојки

05-02-2007

Другарките Скарлет Јохансон и Селма Блер се журкаат во Лас Вегас. Девојките другаруваат од 2004 година кога заедно глумеа во …

Неодолива шминка

05-02-2007

Додека мама Хајди Клум го преферира природниот лук нејзината двегодишна ќеркичка Лени си го покажува новото носе и мустакчињата. Мама …

Актерка во бегство

05-02-2007

Актерката ужива на Хаваи и во бегството од работата. За жал, не и од здодевните папараци, кои по прекинувањето на …

Што ве буди а што успива

05-02-2007

“Пред да го обвините ‘рчењето на партнерот за вашите темни подочници, проверете ги парфимираните козметички производи кои ги користите” – …

Како избираат жените

05-02-2007

Студијата што ја спроведе универзитетот Michigan School of Public Health открила дека жените своите потенцијални партнери можат да ги изберат …

Кајли раскина со дечкото

04-02-2007

Австралиската ѕвезда Кајли Миног и нејзиниот дечко, францускиот глумец Оливие Мартинез, официјално објавија дека ја раскинуваат четиригодишната врска.Во соопштението за …

Нешто више од момачко вече…

04-02-2007

Петок. По ништо различит од другите. И проблем? Што и кај преку викенд. Шемата више стануе досадна. Искачање ко и …

Методи по совет на научниците

04-02-2007

А за сите оние кои со негативни мисли си го уништуваат здравјето и си го скратуваат животниот век научниците ги …