Љубовен поглед

15-02-2007

Сара Џесика Паркер и нејзиниот сопруг Метју Бродерик уживаат во прегратка на доделувањето на неделните американски награди на сценаристите во …

Икона на стилот

15-02-2007

Гламурозното појавување на Пенелопе Круз на доделувањето на стилските награди на магазинот “Ел” не помина незабележано. А актерката на “Волвер” …

Камбек на борбената линија

15-02-2007

Секоја малечка работа што ќе ја направат тие е магична! Станува збор за Стинг и неговите Полис за време на …

Успех следен со скандали

15-02-2007

Џорџ Мајкл, 43-годишната светска поп икона, последниве 25 години оствари успех за почит. Со безброј турнеи зад него, 18 милиони …

Љубов или не?!

14-02-2007

Витни Хјустон и Боби Браун биле видени во еден ресторан во Лос Анџелес како вечераат заедно. Но, според портпаролката на …

И Квин Латифа сака дете

14-02-2007

И Квин Латифа сака да стане дел од листата селебрити кои сакаат да посвојат дете. Латифа (36) сакала да посвои …

Камерон Диаз доби три милиони

13-02-2007

Актерката Камерон Диаз се појави во рекламата за мобилни телефони на една јапонска компанија. Камерон за работа од шест часа …

Нервозното човече Баљум Баљум

13-02-2007

Нервозниот колерик Баљум далечната 1972 го нацрта Освалдо Кавандоли. Тој е мајстор на т.н. фумета, како Италијанците го нарекувале својот …