Немам време за женски!

03-10-2006

“Какви девојки?! Постојано сум некаде и немам време ни за себе. Периодов некако ми е полн со настапи, па не …

Ѕвездички пак ќе блеснат

03-10-2006

Интернационалниот детски музички фестивал “Ѕвездички” ќе се одржи шести пат и во периодот од 13 до 15 октомври. Местото е …

И варени, и печени

03-10-2006

Знаете ли дека тиквата во нашите краеви пристигна од Мексико? По откривањето на Америка, брзо се раширила низ Европа, токму …

Аки, конечно, соло

03-10-2006

По 30 години поминати во “Парни ваљак” Аки Рахимовски го сними првиот спот со кој го означува официјалниот почеток на …

Ева Лонгорија го остави дечкото

02-10-2006

Магазинот “Пипл” објави дека во моментов најбараната актерка Ева Лонгорија раскинала со дечко и Тони Паркер. Врската траеше неполни две …

Бјонси има најубав задник

02-10-2006

Во анкетата на познатиот холивудски магазин “Ин тач викли” за јавна личност со најубав задник е избрана пејачката Бјонсе Нолс. …

Како се роди Марфиевиот закон?

02-10-2006

Во целата западна култура овој израз е многу популарен начин на опишување на ситуација во која нешто неочекувано тргнува наопаку. …

Секси танц со пепси во рака

01-10-2006

Најсексапилната ,,домаќинка” им се приклучи на низата славни личности кои за огромни хонорари го рекламираат овој освежителен пијалак. За оваа …

Најдобро платена пејачка на светот

01-10-2006

Кралицата на поп-музиката според Гинисовата книга на рекорди за 2007 година е најголемата богаташка на светската музичка сцена.Госпоѓа Ричи веќе …

Ѓаволот, сепак, не носи Прада

01-10-2006

Мерил Стрип, која има улога на свирепа уредничка на модно списание во филмот “Ѓаволот носи Прада”, приватно не сака да …