Лековита и исцелителска моќ

29-09-2006

Уште старите народи знаеле за исцелителските моќи на боите, а денес со нив се бави алтернативниот начин на лечење, хромотерапијата. …

Манаки беше духовит човек

29-09-2006

Неговото дело е вековито. Во богатиот фотографски филмски опус се евидентирани многу значајни настани од животот на луѓето во нашата …

Американскиот крал на комедиите

28-09-2006

Американскиот комичар на 16 март, токму на неговиот 80 роденден, во Париз го прими највисокото француско одликување, Легија на честа. …

Париска романса

28-09-2006

Рокерот Лени Кравиц и’ се препуштил на магијата на градот на љубовта – Париз. А и зошто да не?! Па …

Парис вози пијана

27-09-2006

Против Парис Хилтон во судот во Лос Анџелес е подигнато обвинение затоа што возела пијана, поради тоа постои опасност да …

Наоми повторно на суд

27-09-2006

Една од најпознатите светски манекенки Наоми Кемпбел се појави повторно на суд поради обвинувањата дека ја нападнала домашната помошничка, бидејќи …

Кејт Мос пропеа

27-09-2006

Славната британска манекенка неодамна покажа дека покрај убавото тело има и добар глас. Неодамна првпат проговори пред камерите во рекламата …

Скарлет на бразилска депилација

27-09-2006

Актерката Скарлет Јохансон го посетила познатиот велнес центар во Њујорк Оасис Даѕ Спа и направила бразилска депилација. Според муабетите на …

Мејер-човечето Лански

27-09-2006

Ако Ал Капоне претставувал олицетворение на класичен гангстер, отелотворение на насилство со оружје сокриено во футрола за виолина, изнуда со …

Старата љубов, заборав…

26-09-2006

Парис Хилтон и нејзиниот екс-љубовник Ставрос Ниархос фатени во прилично пријателска поза на една журка во хотелот “Сансет Тауер” во …