795020-kolach-od-jabolka-i-toa-dietalen

Колач од јаболка, и тоа диетален

28-09-2020

Потребни состојки: 120 г путер 160 г шеќер или засладувач 1 прстофат сол 3 јајца 100 г пченично или кокосово брашно 150 г овесни снегулки 1 лажичка прашок за печиво 1 лажичка …

793925-pica-so-ajvar

Пица со ајвар

24-09-2020

Потребни состојки: За тестото: 600 г брашно 1 сув квасец 3 лажици масло 1 лажичка сол 2 лажички шеќер 400 мл …