806683-sutlijash-za-vozrasni

Сутлијаш за ВОЗРАСНИ

05-11-2020

Овој рецепт е само за возрасни бидејќи содржи една тајна состојка – рум. Потребни состојки: 1250 мл млеко 120 г ориз …

805564-recept-kompir-vo-chakshiri

Рецепт: Компир во чакшири

01-11-2020

Едноставен рецепт “компир во чакшири“ кој се подготвува многу лесно и брзо.  Намирници: – два компира за едно лице – …

804137-slavski-kolach

СЛАВСКИ КОЛАЧ

27-10-2020

Потребни состојки: 1 кг брашно, малку крстена вода, малку квасец, сол и шеќер. Начин на приготвување: Во подлабок сад со брашно …

802106-moken-napitok-koj-topi-masti

Моќен напиток кој ТОПИ МАСТИ

21-10-2020

Овој моќен напиток од само три состојки е одличен сојузник во губењето килограми. И не само тоа, го стабилизира и нивото …

801769-brza-grchka-pita

Брза грчка пита

20-10-2020

Се приготвува лесно, без развлекувања на кори и состојките се мешаат во еден сад. Потребни состојки: 2 јајца 200 мл …

801077-italijanski-omlet

Италијански омлет

18-10-2020

Потребни состојки: 1 лажица маслиново масло пулпа од домати (количина по вкус) прстофат кафеав шеќер 4 јајца јогурт 2 чешниња …