780059-shvaler-torta

Швалер торта

07-08-2020

Состојки: За 3 кори: 15 белки 45 лажици шеќер 300 гр. сецкани ореви 6 лажици презла 3 лажици брашно Фил: …

778661-starinski-kolach-4321

Старински колач 4.3.2.1

02-08-2020

Состојки: 4 рендани јаболки 3 чаши брашно од по 200 гр. 2 чаши шеќер од по 200 гр. 1 чаша …

776882-polneto-pile

Полнето пиле

27-07-2020

Полнето, печено, крцкаво, вкусно пиле… Вистински рај за љубителите на овој тип месо! Ви претставуваме рецепт на кој нема да …

776491-brz-ruchek-salata-so-testenini

Брз ручек: Салата со тестенини

25-07-2020

Одлична идеја за брз ручек за љубителите на салати. Потребни состојки: 300 г паста (по избор) 100 г фета сирење црни маслинки …