Шпагети со бел сос

05-11-2017

СОСТОЈКИ 500 гр шпагети За сосот250 мл павлака за готвење100 гр свинска печеница150 гр кашкавал4 парчиња топено сирење2 лажици кисела …

Свежо цеден џус или смути?

05-11-2017

Свежо цедените сокови се идеални кога ни е паднат имунитетот или кога сме болни. Бидејќи можеме да испиеме повеќе сок, …

Десерт без печење – Нутела чизкејк

05-11-2017

СОСТОЈКИ ЗА ТЕСТОТО 250 грама бисквити75 грама путер15-20 грама сецкани лешници2-3 американски бисквити со парчиња чоколадо (по желба) изрендана кора …