Џем од банани и чоколадо

18-11-2017

Потребни состојки: 5 банани 150 гр шеќер 1 лажица сок од лимон 50 мл вода 70 г чоколадо за готвење …

Солен рецепт: Цвет од полнети тортиљи

17-11-2017

Потребни состојки: 2 шолји пилешки гради, сварени, ситно исечкани1 кромид, ситно исечкан1 црвена пиперка, исечкана1 зелено чили пиперче (по желба)1 …