Десерт без печење – Нутела чизкејк

05-11-2017

СОСТОЈКИ ЗА ТЕСТОТО 250 грама бисквити75 грама путер15-20 грама сецкани лешници2-3 американски бисквити со парчиња чоколадо (по желба) изрендана кора …