533974-ova-se-zchini-za-mnogu-podobra-memorija

Ова се зачини за многу подобра меморија

21-11-2017

Постојат неколку зачини кои ја стимулираат мозочната активност и ја подобруваат меморијата. Освен тоа народните средства ќе донесат и дополнителни …

Кремаста торта со кикирики

21-11-2017

Потребно е: 300 гр кикирики150 гр чоколадо за готвење100 мл млеко2 лажици шеќер1 лажица маргарин5 јајца8 лажици шеќер500 мл слатка …

Брзи хроно лепчиња со маст

20-11-2017

1. Почнувајќи од брашната, се мешаат сите состојки заедно (освен содата и пецивото) со дрвена лажица или миксер. 2. Добиената …

Англиски колач

19-11-2017

Англиски колач е најбрзиот колач за подготовка а со самото тоа и можност да биде консумиран за помалку од половина …